Структурно функціональні особливості передміхурової залози людини на етапах антогенезу | Реферат
Учебные материалы


Структурно функціональні особливості передміхурової залози людини на етапах антогенезу | РефератКарта сайта newsfap.ru розумівається, очевидно, недостатністю м"язового метаболізму в зв"язку з чи втратою зменшенням анаболічного впливу полових гормонів.

Пальцеве дослідження передміхурової залози дозволило одержати представлення про величину, форму, консистенцію, рухливості і чутливості простати.

Найбільш характерним і частої пальпаторним зміною передміхурової залози було збільшення її розмірів, що спостерігалося в 60,8% випадків. При цьому згладжувалися її деталі, майже не визначалася подовжня борозна, зникала чіткість границь.

Консистенція передміхурової залози була, як правило, м"якої, в"язанням, що свідчило про зниження її звичайного тонусу.

Отже, за даними пальпаторного обстеження, збільшення і гіпотонія передміхурової залози були найбільш типовими для хворих патологічним

клімаксом.

3.4. КРИСТАЛІЗАЦІЯ СЕКРЕТУ ПРОСТАТИ ПРИ КЛІМАКСІ

На підставі пальпаторного дослідження важко одержати представлення про функціональний стан передміхурової залози. Так, наприклад, незважаючи на тенденцію до збільшення простати в похилому віці, гістологічно в ній найчастіше знаходять ознаки атрофії залозистої тканини. Більш точне представлення про функцію передміхурової залози дає вивчення її секрету, що відбиває біологічну активність її епітелію в зв"язку з нервовою і гормональною регуляцією.

У даній серії спостережень ми вивчали фізичні властивості секрету передміхурової залози в хворих патологічним клімаксом, зокрема, характер кристалізації секрету у фізіологічному розчині, що у здорових чоловіків, як показали наші дослідження, має своєрідний чіткий малюнок, що нагадує за формою лист папороті.

Проведене дослідження показало, що характер кристалізації секрету передміхурової залози значно відрізняється в хворих патологічним клімаксом в здорових осіб. 19,4% обстежених нами хворих кристалізація секрету передміхурової залози мала чітко виражену структуру листів папороті. Однак на відміну від такої в здорових осіб галузі кристалів були стоншені, були відсутні поперечні відгалуження, тобто вид кристалів носив як би скелетозуючий характер. Крім того, бічні галузі кристалів розходилися від основного стовбура під гострим кутом, у зв"язку з чим губилася ступенчатообразність кристалів.

Вищеописаний тип кристалізації ми розглядали як помірне її порушення рис.2.

Деформація кристалів, стовщення основних і бічних галузей, поява ділянок кристалізації у виді окремих грубих, безформних і стовщених стебел спостерігалися в 38,9% хворих патологічним клімаксом. Типова папоротниковидна структура кристалів була відсутня. Такий вид кристалізації

ми розглядали як виражене її порушення (рис. 3). Сліди кристалізації секрету передміхурової залози у виді окремих значно деформованих стебел, місцями різко стовщених, відзначалися в 27,2% хворих. Цей тип кристалізації ми розглядали як різке її порушення.

Серед обстежуваних хворих патологічним клімаксом тільки вії ,6% випадків був установлений нормальний тип кристалізації секрету простати. У 2,9% випадків вона була відсутня, тобто була аморфної без слідів кристалів, мала гладкий чи зернистий вид, аналогічний тому, що ми спостерігали в кастратів.

Отже, в осіб, що страждають патологічним кристалізації секрету простати клімаксом, ми могли констатувати нормальну, помірковано порушену, вираження порушену, різко порушену кристалізацію секрету передміхурової залози і її відсутність.

Кристалізація, характеризується чіткими, добре вираженими кристалами, що нагадують за формою листи папороті, розглядалася нами як показник нормальної функції передміхурової залози, тому що вона закономірно спостерігалася в практично здорових чоловіків у віці 20-45 років. Різноманітні порушення структури, форми, розташування і кількості кристалів свідчили про той чи інший ступінь гіпофункції передміхурової залози, а відсутність кристалів — об неї а функції. ......

Страницы: 1 | [2] |edu 2018 год. Все права принадлежат их авторам! Главная